Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Wakacje w górach?

   Oboje z męzem uwielbiamy wędrówki po górach. Zamierzamy wkrótce wybrać się z naszą roczną córeczką w Tatry. Jednak nasi znajomi twierdzą, że jeżeli malutkie dziecko stale mieszka na nizinach, pobyt w wysokich górach może być dla niego niebezpieczny. Podobno istnieje ryzyko za-burzeń funkcjonowania układu oddechowego, a nawet uszkodzenia go. Czy rzeczywiście rozrzedzone powietrze górskie i zmiana ciśnienia są aż tak groźne dla dwunastomiesięcznego dziecka? Nie chcielibyśmy rezygnować z urlopu, ale obawiamy się, czy nie zaszkodzi to córeczce.
   Pobyt w górach w żaden sposób nie może wywołać trwałych zmian w układzie oddechowym dziecka. Wręcz przeciwnie - może wzmocnić jego odporność, poprawić morfologię krwi. Jednak żeby to było możliwe, potrzebna jest aklimatyzacja. Trwa ona dłużej niż u dorosłych, czyli około tygodnia. Proponowałbym więc stopniowe zwiększanie wysokości, na jakiej odbywać się będą spacery z małą - najlepiej jest zacząć od dolin. Warto także wydłużyć pobyt w Tatrach do trzech tygodni, wtedy będzie on pożyteczny dla dziecka.