Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Popsute zęby

   Mój trzyletni synek ma bardzo popsute zęby i naprawdę nie wiem, dlaczego. Nigdy nie jadł dużo słodyczy, nie dostawał antybiotyków, od małego dbałam o higienę, regularnie myłam mu zęby. Pediatra w przychodni powiedziała, że przyczyną może być brak fluoru w wodzie i zapisała synkowi tabletki z fluorem. Wiem, że zębów, które już są, nie da się uratować, ale czy jest szansa, by zęby stałe były zdrowe? Proszę o radę. I jeszcze jedno: synek ma też bardzo słabe włosy. Czy ogolenie małemu głowy spowoduje, że się wzmocnią?
   Trudno dociec przyczyn tak wczesnej próchnicy. Czasem tak bywa, że bardzo dbamy o zęby, a one i tak się psują. Może to po prostu geny. W Polsce prawie nigdzie nie fluoryzuje się wody pitnej (o stężenie fluoru w wodzie w danej miejscowości można się dowiedzieć w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej). Dlatego też na wodę nie ma co liczyć i koniecznie trzeba jak najszybciej rozpocząć u synka leczenie chorych zębów oraz profilaktykę zębów stałych. Po pierwsze, radziłbym zacząć podawać małemu fluor w tabletkach. W aptekach można kupić na receptę Zymafluor, synkowi należy dawać jedną tabletkę (0,5 mg) dziennie. Po drugie, proszę pójść z dzieckiem do stomatologa. Próchnicę u dzieci leczy się tak samo jak u dorosłych, chociaż u Pani synka na wypełnianie dużych ubytków w zębów mlecznych może być już za późno. Wtedy bywa konieczne usuwanie najbardziej zniszczonych zębów. Z wizytą lepiej nie zwlekać, bo u tak małego dziecka próchnica rozwija się bardzo szybko. Doprowadzić to może do rozmaitych komplikacji ogólnych, a także silnego bólu zębów. Stomatolog zdecyduje też, w jaki sposób uzupełnić niedobór fluoru, kiedy i w jaki sposób przeprowadzić fluoryzację kontaktową, czyli pokrywanie co trzy miesiące powierzchni zębów preparatem z fluorem. Co do włosów, to niektórzy mówią, że "włosy to nie trawa i strzyżenie im nie pomoże". Proszę jednak strzyc małego krótko, choć może nie na łyso. Na pewno mu to nie zaszkodzi, a chłopcu nawet ładniej w takiej fryzurze. Myślę, że z czasem włosy same się wzmocnią.