Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Zaburzenia kostnienia

   Mój dwuletni syn cierpi na chorobę Blounta. Proszę o jak najwięcej informacji na ten temat.
   Choroba Blounta to jedna z licznych postaci zaburzeń kostnienia. Wśród przyczyn wymienia się jałową martwicę, częste urazy, zaburzenia ukrwienia itp. U dzieci do trzeciego roku życia dochodzi do wygięcia podudzi, które zaczynają kształtem przypominać literę "O". Może temu towarzyszyć ból w stawie kolanowym oraz charakterystyczne zmiany w obrazie rentgenowskim. W zależności od nasilenia stosuje się leczenie zachowawcze. Dziecko przez rok nosi 23 godziny na dobę specjalny aparat ortopedyczny. Czasem konieczna jest operacja, ale rokowanie jest zazwyczaj dobre.