Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Wapń z sera żółtego

   Mój synek do czwartego roku życia pił mleko z butelki ze smoczkiem. Wypijał w ten sposób bez oporów nawet dwie szklanki mleka dziennie. Niestety, wielokrotne próby zerwania z butelką zakończyły się też odmową picia mleka. Synek nigdy nie lubił jogurtu, śmietany, kakao, twarogu. Lubi tylko żółty ser, a z tłuszczów uwielbia masło. Teraz ma pięć lat i waży tylko 15 kilo. Martwię się, że jet za chudy i że dostaje za mało wapnia. Ile żółtego sera powinnam mu dawać, żeby miał go dosyć? Czy powinnam podawać synkowi jakiś preparat uzupełniający poziom wapnia w organizmie?
   To, że Pani syn uwielbia masło, może świadczyć o tym, że w diecie otrzymuje zbyt mało tłuszczu i częściowo z tego powodu słabo przybiera na wadze. Jeśli zaś chodzi o ser żółty, to 50 g dziennie powinno dostarczyć wystarczającej ilości wapnia. Jeśli jednak synek nie jest w stanie zjeść takiej ilości, to można mu podawać wapń w postaci syropu (wielkość dawki wymaga jednak analizy diety dziecka i konsultacji z lekarzem).