Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Reakcja na antybiotyk

   Podczas choroby synek dostał antybiotyk (amoksycylinę). Po kilku dniach stosowania leku zaczął się dziwnie zachowywać - nie pozwalał się nikomu dotknąć, ubrać ani rozebrać, krzycząc, że go to boli. Przeraźliwie płakał, bał się jedzenia, picia, babci, dziadka i praktycznie wszystkiego dookoła. Zaczął się też załatwiać w majtki (korzysta z nocnika od dwóch miesięcy) i moczyć w nocy. Czy takie zachowanie mogło być wywołane działaniem ubocznym podanego leku? Na ulotce przeczytałam, że ten antybiotyk może czasem wpływać na układ nerwowy.
   Zachowanie dziecka (jeśli już w tym czasie nie gorączkowało) mogło być spowodowane podawaniem antybiotyku, chociaż takie reakcje są niezwykle rzadkie (osobiście w całej mojej praktyce spotkałem się z tym tylko raz). Nie można też wykluczyć, że te objawy były spowodowane samą infekcją, a nie działaniem ubocznym leku, ale to z kolei wydaje mi się mniej prawdopodobne. Powinna Pani w przyszłości informować lekarza o tym, co zaszło, i o ile to będzie możliwe, unikać podawania małemu preparatów zawierających amoksycylinę (jest ich bardzo wiele i są powszechnie stosowane). Jeśli zaś chodzi o zaburzenia w oddawaniu stolca i moczu, to wszystko na pewno wróci do normy.