Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Infekcja wewnątrz macicy

   Ponad miesiąc temu urodziłam synka. Było to dwa tygodnie przed terminem. Podczas porodu okazało się, że wody płodowe są zielone. W drugiej dobie po porodzie dziecku zrobiono badania - okazało się, że zostało zakażone na skutek infekcji wewnątrzmacicznej. Skąd ta infekcja? Jak mogło do niej dojść? Do ostatniego dnia czułam się bardzo dobrze i nie miałam żadnych niepokojących objawów.
   Do zakażenia wewnątrzmacicznego dochodzi na skutek przemieszczenia się bakterii z dróg rodnych poprzez uszkodzony a czasem nawet nienaruszony pęcherz płodowy, który stanowi pewne zabezpieczenie przed zakażeniem, ale niestety, nie jest ono stuprocentowe. Zdarza się również niekiedy, że do zakażenia wewnątrzłonowego dochodzi poprzez łożysko, gdy z jakiegoś powodu dojdzie do bakteriemii, to znaczy pojawienia się bakterii w układzie krążenia matki. Nieleczone zakażenie wewnątrzłonowe stanowi poważne zagrożenie dla noworodka, jednak wcześnie rozpoznane i prawidłowo leczone (antybiotykami o szerokim spektrum) z reguły nie pozostawia żadnych trwałych śladów.