Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Gimnastyka napletka

   Jestem mamą 16-miesięcznego Bartusia. Podczas badań kontrolnych lekarz zauważył, że synkowi nie schodzi napletek z żołędzi, i polecił ściągać go codziennie po kąpieli. Robię to, od kiedy synek skończył rok. Po trzech miesiącach zabiegów widać już całe ujście cewki moczowej, jednak nadal nie widać żołędzi. Tymczasem przeczytałam, żeby przez pierwsze lata w ogóle nie ruszać siusiaka, i przestraszyłam się, że mogę zrobić synkowi krzywdę. Wprawdzie nie wygląda na to, by te zabiegi go bolały, ale zauważyłam, że skóra jak gdyby się rozchodziła. Proszę o wyjaśnienie tej sprawy.
   Zdania lekarzy są podzielone i nie ma ustalonych zaleceń w tej sprawie. Są kraje, gdzie rutynowo wykonuje się zabieg obrzezania, w innych puszcza wszystko na żywioł, w jeszcze innych - dąży do jak najszybszego odklejenia napletka. Moim zdaniem wystarczy, aby widoczne było ujście cewki moczowej - łatwiej wtedy o utrzymanie higieny, uniknięcie zewnętrznych zapaleń czy zakażeń układu moczowego. Temu właśnie służy rada, by przy kąpieli ściągać napletek. Można to robić jednak tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z przyklejeniem napletka, a nie ze stulejką, która polega na tym, że napletek jest długi i wąski (wtedy często przy oddawaniu moczu tworzy się balonik, a o zobaczeniu ujścia cewki nie ma nawet mowy). Ściągać napletek należy bardzo delikatnie, żeby nie doszło do pękania skóry i bliznowatego zwężenia napletka. Wygląda na to, że w wypadku synka nie ma powodu do niepokoju.