Zdrowie dzieci

lużne stolce ze sluzem

    witam mam pytanie, czy przy zabkowaniu moga pojawic sie luzniejsze stolce z domieszka sluzu? ostatnio zauwazylam u malej sluz w stolcu, nie wiem czy przycvzyna moze byc zabkowanie czy moze wprowadzenie nowych produktow o diety corci. Dziekuje za odpowiedz
     MamoZuzi , lużniejsze kupki przy ząbkowaniu lub wprowadzeniu nowych produktów to jak najbardziej możliwe, ale ten śluz, nie wiem mogę się mylić, ale to już niepokojący objaw i ja bym poszła z tym do lekarza.
     kamyk , w srode mamy wizyte wiec sie wypytam, dzieki za rade :)
     MamoZuzi , czy moglabym prosić o informacje co lekarz powie, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji, raczej miałam problemy z zatwardzeniem, a jestem ciekawa co lekarz powie o tym śluzie, gdzieś slyszalam lub przeczytalam,że nie powinno go być w zdrowej kupce. Pozdrawiam :)
     kamyk nie ma problemu, jak tylko dowiem sie co to napisze :), wiem tyllko ze przyczyna mozga byc: jelitowk, czyli wirusy rotawiru gronkowiec zlocisty mam nadzieje ze to nic powaznego, tym bardziej ze zauwazylam ze juz prawie nie ma

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Napady czkawki

   Od jakiegoś czasu moją pięciomiesięczną córeczkę bardzo często dręczy czkawka. Dostaje jej nagle, jakby bez powodu, czasami nawet 5 razy w ciągu dnia, także podczas snu. Czkawka utrzymuje się bardzo długo, zazwyczaj dopóty, dopóki nie podam małej piersi. Skąd się bierze czkawka u tak małych dzieci i co robić, by jej zapobiegać?
   Czkawka powstaje na skutek podrażnienia nerwu przeponowego. Niemowlęta bardzo często miewają jej ataki (dużo częściej niż dorośli, za to lepiej je znoszą), ale jej przyczyny nie do końca są znane. Małe dziecko może dostać czkawki wielokrotnie w ciągu doby, zwykle podczas jedzenia lub bezpośrednio po posiłku, gdy nałyka się powietrza, albo kiedy jest mu zimno. Dlatego trzeba się starać, żeby maluchowi odbiło się każdym karmieniu i sprawdzać, czy nie leży w przeciągu i nie jest mu zimno. Jeśli już dziecko dostanie czkawki, można przerwać atak, podając maluchowi na przykład kroplę soku cytrynowego. Można też postępować tak jak Pani i przystawić dziecko do piersi. Jeśli czkające niemowlę zasypia, najlepiej położyć je na plecach. Na pocieszenie dodam, że w miarę jak dziecko rośnie, napady czkawki będą występować coraz rzadziej.